Oferta
RecyClass

RecyClass
RecyClass ustanowił dwa rodzaje certyfikacji:
- dla procesów recyklingu: RecyClass Recycling Process Certification oraz
- dla identyfikacji wykorzystanego plastiku pochodzącego z recyklingu w nowych produktach: RecyClass Recycled Plastics Traceability Certification.
RecyClass wspiera branżę w zwiększaniu możliwości recyklingu produktów z tworzyw sztucznych, potwierdza i weryfikuje identyfikowalności odpadów i surowców z tworzyw sztucznych, przyczynia się do zwiększania wykorzystania tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu w nowych produktach. Narzędziem wspierającym producentów wyrobów z tworzyw sztucznych jest Certyfikat RecyClass Recycled Plastics Traceability Certification.
RecyClass Recycled Plastics Traceability
RecyClass określa i potwierdza zawartość regranulatów w produktach. Certyfikat koncentruje się na identyfikowalności materiału pochodzącego z recyklingu, wskazując udział regranulatów post-consumer i pre-consumer w certyfikowanym produkcie lub półprodukcie.
Certyfikowane organizacje zwiększają zaufanie do wszystkich uczestników łańcucha wartości, przyczyniając się do zwiększenia użycia plastikowych surowców wtórnych.


Almaland wspiera producentów i przetwórców tworzyw sztucznych, wprowadzający swoje produkty na rynki Unii Europejskiej.
Narzędziem wspierającym ich działalność jest certyfikat RecyClass; ponieważ identyfikowalność i transparentność sprzyjają zaufaniu do przemysłu i produktów wytworzonych z udziałem surowców pochodzących z recyklingu.
Audytorzy Almaland prowadzą audyty według programu RecyClass Recycled Plastics Traceability Certification dla producentów wyrobów z udziałem certyfikowanych regranulatów z tworzyw sztucznych.
Rosnące wymagania prawne i zobowiązania przemysłu wymagają zharmonizowanych i weryfikowalnych praktyk przetwarzania, identyfikowalności odpadów, a także transparentnego wykorzystania recyklatów w nowych, zaawansowanych zastosowaniach.
Proces recyklingu i certyfikaty identyfikowalności tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu są uznanymi systemami służącymi do monitorowania celów obranych przez Circular Plastics Alliance. Monitorowanie wyznaczonych celów będzie wymagało przejrzystej sprawozdawczości. Certyfikaty RecyClass mogą być wykorzystywane jako dowód w sprawozdawczości, ponieważ są zgodne z normą EN 15343:2007, równoważną z normą UNE EN 15343:2008.
Przejście na gospodarkę obiegu zamkniętego wymaga, aby branża składała weryfikowalne i wiarygodne deklaracje, które zostaną potwierdzone przez niezależnych, bezstronnych audytorów w procesie certyfikacji RecyClass.
Dzięki programom certyfikacji RecyClass recyklerzy i producenci mogą już dziś przejść na gospodarkę o obiegu zamkniętym.

RecyClass Recycled Plastics Traceability Certificate potwierdza, że producent, stosuje w swoim zakładzie wymagane procedury, aby zapewnić identyfikowalność materiału pochodzącego z recyklingu.
Produkty, które mogą ubiegać się o RecyClass
Produkty i półprodukty z tworzyw sztucznych, wyprodukowane z udziałem certyfikowanych regranulatów
Partnerzy procesu
Przetwórcy i producenci wyrobów z tworzyw sztucznych
Cel
Nasza usługa
- Audyt RecyClass w zakładzie produkcyjnym
- Przygotowanie raportu z audytu
- Wsparcie w okresie korzystania z certyfikatu
- Audyty monitorujące i odnowienie certyfikatu
Efekty realizacji
- Certyfikat RecyClass dla producentów wyrobów z tworzyw sztucznych